pomoc           kontrast strony  mały kontrastśredni kontrastduży kontrast           wielkość liter  mała czcionkaśrednia czcionkaduża czcionka

Strona główna / Wystawa

Wystawa

Jednym z głównych elementów projektu edukacyjnego „5 zmysłów. Audiodeskrypcja.” jest wystawa. Można ją zwiedzić w czasie trwania projektu, od szesnastego października do dwudziestego piątego listopada bieżącego roku w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Wystawa prezentuje dwadzieścia sześć dzieł pochodzących ze zbiorów Muzeum Narodowego w Poznaniu.
Dzieła opatrzone są opisami wykonanymi techniką audiodeskrypcji.

Z myślą o osobach niewidomych i słabowidzacych wykorzystany zostanie nowoczesny system audioprzewodników, który pozwoli na swobodne poruszanie się w przestrzeni muzeum i odsłuchanie nagranych opisów dzieł.

Motywem przewodnim wystawy jest pięć zmysłów. Każdy z nich reprezentowany będzie przez pięć dzieł. Opisy dzieł wzbogacone będą dodatkową oprawą, nawiązującą do konkretnego zmysłu.  Będzie można zatem dotknąć, usłyszeć, a nawet powąchać i posmakować tego, co na obrazie zostało opowiedziane za pomocą barw i kształtów.

Zapraszamy od 15 października do 27 listopada 2011.