pomoc           kontrast strony  mały kontrastśredni kontrastduży kontrast           wielkość liter  mała czcionkaśrednia czcionkaduża czcionka

Strona główna / Kontakt i informacje praktyczne

Kontakt i informacje praktyczne

Kontakt dla mediów: 
Paweł Gogołek: 692 499 810

Godziny otwarcia wystawy:
wtorek – czwartek: 9.00 – 15.00
piątek: 12.00 – 21.00
sobota – niedziela: 11.00 – 18.00
Wstęp na wystawę wolny!


Zamówienia lekcji muzealnych i oprowadzania po wystawie prosimy zgłaszać z przynajmniej tygodniowym wyprzedzeniem.
Muzeum wyposażone jest w podjazd oraz windy przystosowane dla osób poruszających się na wózkach. W holu muzeum znajduje się toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

Wszystkim zwiedzającym proponujemy zwiedzanie wystawy z przewodnikami dźwiękowymi z audiodeskrypcją. Urządzenia znajdują się w punkcie informacyjnym w holu muzeum. Można wypożyczyć je bezpłatnie na podstawie dowodu tożsamości. Pierwszeństwo wypożyczenia przysługuje osobom niewidomym.

Adres i kontakt:
Muzeum Narodowe w Poznaniu
Aleje Marcinkowskiego 9
61-746 Poznań
info@5zmyslow.pl
https://www.facebook.com/5zmyslow


Jak dojechać do muzeum?
Najbliższe przystanki tramwajowe i autobusowe:
1) Przystanek Marcinkowskiego. Dojazd tramwajami nr 2, 3, 4, 8, 9, 13, 16, 17.
Z przystanku należy udać się w kierunku ulicy 23 lutego. Muzeum znajduje się po prawej stronie Alei Karola Marcinkowskiego. Czas przejścia z przystanku do muzeum około 2 minuty.
2) Przystanek Plac Wielkopolski. Dojazd tramwajami linii nr 28.
Z przystanku należy udać się w kierunku ulicy 23 lutego w kierunku Placu Cyrala Ratajskiego i skręcić na pierwszym skrzyżowaniu w lewo w Aleje Karola Marcinkowskiego. Muzeum znajduje się po lewej stronie Alei Karola Marcinkowskiego. Czas przejścia z przystanku do muzeum około 2 minuty.
2) Przystanek Solna. Dojazd autobusami linii nr 51, 60, 63.
Z przystanku należy udać się w kierunku Alei Karola Marcinkowskiego. Po przejściu skrzyżowania z ulicą 23 lutego należy przejść na lewą stronę Alei Karola Marcinkowskiego. Po tej stronie znajduje się muzeum.  Czas przejścia z przystanku do muzeum około 5 minut.

Rozkład jazdy można zaleźć na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu http://www.ztm.poznan.pl/komunikacja/rozklad/

Parkingi

Przed muzeum znajduje się parking dla autobusów. Czas postoju na tym parkingu jest ograniczony do 15 minut.
Najbliższe parkingi dla samochodów osobowych zlokalizowane są pod Placem Wolności oraz na Alejach Marcinkowskiego na odcinku między ulicami 23 Lutego i Solną. Postój na tych parkingach jest płatny.