pomoc           kontrast strony  mały kontrastśredni kontrastduży kontrast           wielkość liter  mała czcionkaśrednia czcionkaduża czcionka

Strona główna / Aktualności / Sybilla dla naszego projektu !

Sybilla dla naszego projektu !

« powrót

18.05.2012

Mamy wielką przyjemność poinformować, że projekt "5 zmysłów. Audiodeksrypcja" otrzymał przyznawaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego nagrodę Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2011. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród miało miejsce 18 maja, podczas Międzynarodowego Dnia Muzeów w Sali Balowej Pałacu na Wodzie w Królewskich Łazienkach w Warszawie. 

Sybilla przyznawana jest w 10 kategoriach. Projekt "5 zmysłów. Audiodeskrypcja" otrzymał nagrodę w kategorii najważniejsze wydarzenie edukacyjne. Z rąk Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego nagrodę odebrała Kuratorka projektu - Ewa Drążkowska oraz delegacja Muzeum Narodowego w Poznaniu.
 
Konkurs na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla jest najbardziej prestiżowym wydarzeniem w polskim muzealnictwie. Konkurs ma na celu uhonorowanie najciekawszych inicjatyw z zakresu wszystkich dziedzin działalności muzealnej, wyrażenie uznania dla pracy autorów, twórców i realizatorów dokonań muzealnych oraz upowszechnianie nowatorskich rozwiązań organizacyjnych. Stanowi istotne forum wymiany doświadczeń, daje obraz tendencji, jakie zachodzą w polskim muzealnictwie. Wyróżnienie w Konkursie jest podkreśleniem najwyższej rangi realizowanego projektu na kulturalnej mapie kraju. Przez trzydzieści lat konkurs zmieniał się pod względem m.in. sposobu wyłaniania i nagradzania zwycięzców, przyznawanych nagród, powoływania i pracy jury. Określone jednak na samym początku przez jego inicjatorów główne założenie nagradzania i upowszechniania najwybitniejszych osiągnięć ze wszystkich obszarów działalności muzealnej pozostało niezmienione. Konkurs cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, w tym roku we wszystkich kategoriach wpłynęło w sumie 180 zgłoszeń w dziesięciu kategoriach konkursowych.
 
Ciesząc się z wielkiego sukcesu projektu "5 zmysłów. Audiodeskrypcja" informujemy również, że w drugiej połowie 2012 roku realizowana będzie jego kontynuacja pod nazwą "5 zmysłów. Pauza". Stowarzyszenie Edukacyjne MCA oraz Agencja More Than One Production - organizatorzy projektu, kontynuując ideę przedsięwzięć kulturalno - edukacyjnych dla osób niepełnosprawnych, zrealizują projekt zaadresowany do społeczności osób niesłyszących. Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasto Poznań, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Wojewodę Wielkopolskiego.