pomoc           kontrast strony  mały kontrastśredni kontrastduży kontrast           wielkość liter  mała czcionkaśrednia czcionkaduża czcionka

Strona główna / Galeria / Zapach

Zapach

« powrót

 

Albert Bierstadt  obraz „Sekwoja” ok. 1860 - 1870   Obraz przedstawia las sekwojowy w promieniach zachodzącego słońca. Dominują barwy ciepłe. Na pierwszym planie są to ciemne kolory: brązy, zielenie. Na drugim planie - kolory jasne: pomarańcze, brązy, żółcienie. Albert Bierstadt obraz „Sekwoja” ok. 1860 - 1870 Obraz przedstawia las sekwojowy w promieniach zachodzącego słońca. Dominują barwy ciepłe. Na pierwszym planie są to ciemne kolory: brązy, zielenie. Na drugim planie - kolory jasne: pomarańcze, brązy, żółcienie.
Kajetan Sosnowski  obraz „Spacer na Bielany” 1956  Obraz przedstawia drogę wiodącą ku blokom na horyzoncie. Na niej mężczyzna, kobieta oraz samochód. Na obrazie dominuje czerń i zieleń. Na ich tle wybijają się barwy: żółta, czerwona, biała i pomarańczowa. Kajetan Sosnowski obraz „Spacer na Bielany” 1956 Obraz przedstawia drogę wiodącą ku blokom na horyzoncie. Na niej mężczyzna, kobieta oraz samochód. Na obrazie dominuje czerń i zieleń. Na ich tle wybijają się barwy: żółta, czerwona, biała i pomarańczowa.
Józef Chełmoński  obraz „Jesień” 1897  Obraz przedstawia dwóch pastuszków na polu o zmierzchu. Dolna połowa obrazu zdominowana jest przez ciemne brązy i zielenie. Górna operuje jasnymi, pastelowymi barwami szarości, różu i żółcieni Józef Chełmoński obraz „Jesień” 1897 Obraz przedstawia dwóch pastuszków na polu o zmierzchu. Dolna połowa obrazu zdominowana jest przez ciemne brązy i zielenie. Górna operuje jasnymi, pastelowymi barwami szarości, różu i żółcieni
Henryk Morel  rzeźba „Kompozycja” 1966  Rzeźba abstrakcyjna. Wykorzystuje związane z przemysłem przedmioty i materiały. Składa się z kilkunastu czarnych, połączonych ze sobą elementów z metalu i gumy. Henryk Morel rzeźba „Kompozycja” 1966 Rzeźba abstrakcyjna. Wykorzystuje związane z przemysłem przedmioty i materiały. Składa się z kilkunastu czarnych, połączonych ze sobą elementów z metalu i gumy.
Józef Pankiewicz  obraz „Targ na kwiaty pod kościołem Saint Madeleine w Paryżu” 1890   Obraz przedstawia dzień targowy na targowisku z kwiatami. Dominują barwy żywe na pierwszym i drugim planie: czerwień, róż, żółcień, zieleń, biel. Trzeci plan utrzymany jest w pastelowej kolorystyce z przewagą błękitu. Józef Pankiewicz obraz „Targ na kwiaty pod kościołem Saint Madeleine w Paryżu” 1890 Obraz przedstawia dzień targowy na targowisku z kwiatami. Dominują barwy żywe na pierwszym i drugim planie: czerwień, róż, żółcień, zieleń, biel. Trzeci plan utrzymany jest w pastelowej kolorystyce z przewagą błękitu.